Bizi Arayın

Ev Satmak İçin Ne Yapmalı, Kimden Destek Almalı?

Ev Satmak İçin Ne Yapmalı, Kimden Destek Almalı?

Evi değerinde satmak ve satış esnasında herhangi bir problem yaşamamak için dikkat edilmesi gereken temel konular mevcuttur. Örnek olarak ederinden fazla değer biçilen evler uzun süre boyunca satılmayabilir ya da değerinden çok daha düşük bir fiyata satılabilir.

Ev satmak için yapılması gerekenleri öğrenmek isteyenlere aşağıdaki alt başlıklar yardımcı olacaktır.

Gayrimenkul Danışmanları

Ev satma işinin ayrıntıları ile uğraşmak istenmiyorsa bu konu üzerinde çalışan meslek gruplarından destek alınabilmektedir. Gayrimenkul danışmanları, %2+Kdv hizmet bedeli karşılığında en iyi profesyonel hizmet sunabilir.

Ev Alım Satım Platformları

Ev satarken eviniz ile alakalı tüm detaylara yer verebileceğiniz Ev Alım Satım Platformları aracılığıyla evi potansiyel alıcılara ulaştırarak satış yapabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Ev Satmak İçin Öneriler

Satıştan önce ve satış sırasında birkaç noktaya dikkat ederek alıcılarla anlaşma şansınızı arttırabilirsiniz.

  • Satılık eviniz için ilan hazırlayın. İlanda evle alakalı her ayrıntıya yer verin. Ne kadar çok bilgiye yer verirseniz potansiyel alıcıların o kadar dikkatini çekersiniz.
  • Evin fotoğraflarına profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşın. Bunun için internetteki örnekleri inceleyebileceğiniz gibi bir fotoğrafçıdan yardım da alabilirsiniz.
  • Evinizi gezdirirken ışıklandırmaya dikkat edin. Aydınlık evler her zaman daha fazla dikkat çeker.
  • Satış fiyatını doğru belirleyin. Bu belki de en önemli noktadır. Ev satın alacak insanların ince eleyip sık dokuduklarını unutmayın. Evinizin değerini belirlemek için aylık kira getirisini ya da benzer konumda bulunan ve yakın özelliklere sahip evleri inceleyebilirsiniz.
  • Ev ilanındaki bilgileri güncel tutun. Ayrıca ilan metninde imla kurallarına uymanız ve güzel bir Türkçe kullanmanız, potansiyel alıcıları size çeker.
  • Satıştaki evinizi düzenli olarak havalandırmaya ve temiz tutmaya dikkat edin. İlgili alıcıların evinizi ziyaret etmesi durumunda havasız ve kirli evler, karar verme sürecini negatif yönde etkileyebilir.

Compare listings

Karşılaştırmak