Bizi Arayın

Hızlı Ev Satma Yolları Nelerdir?

Mülk sahibi olarak uzun süredir evinize aradığınız gibi bir alıcı bulamadıysanız uyguladığınız yöntemleri değiştirmeniz ve geliştirmeniz yararınıza olacaktır.

 

Bir evi hızlı satmak için satış sürecinin her aşamasını özenle organize etmek gerekmektedir. Bu süreç, satış öncesi ve satış esnası olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır.

 

“Evimi Satmak İstiyorum” Diyenlere Pratik Öneriler

Ev satışı konusunda mülk sahibine büyük görevler düşmektedir. Bunlar; evin fotoğraflarını çekmek, ev hakkında ilan vermek, alıcı telefonlarını cevaplamak ve potansiyel alıcılara evi göstermek gibi adımları kapsamaktadır. Tüm bu sorumlulukları başkasına devrederek zamandan tasarruf etmek de mümkündür. Bu noktada gayrimenkul danışmanları devreye girer.

 

Satış Öncesiyle İlgili Öneriler

Ev satmanın ilk aşaması, satış öncesi yapılacak işlemlerdir. İlk hedef, evi potansiyel müşterilere tanıtmak ve bu evin, onlar için en iyisi olduğunu kanıtlamaktır.

 

İlan Verin

Ev almak, satmak ve kiralamak isteyen milyonlarca kişinin en değerli adresi olan gayrimenkul satış portallarında kendinize bir hesap açabilirsiniz. Ardından ev ile ilgili ilan hazırlayıp yüz binlerce potansiyel alıcıya evinizi sanal bir şekilde gösterebilirsiniz.

 

Fotoğraf Çekerken Profesyonel Düşünün

Dijital dünyada bir şey satacaksanız fotoğraflarınızın profesyonel görünmesi gerekmektedir. Çünkü potansiyel alıcıların büyük bir kısmı, fotoğraflar üzerinden evi yerinde görüp görmemeye karar vermektedir.

 

Fotoğraf çekmeden önce evi temizleyin. Fotoğraf çekerken açıya dikkat edin. Simetrik fotoğraflar çekin ve gün ışığından faydalanın. Tüm odaları fotoğrafladığınızdan emin olun. Fotoğraflarda insan, eski eşya, inşaat malzemeleri ya da kirli bulaşıklar görünmemesi de önemli bir noktadır.

 

Ev ile İlgili Tüm Bilgileri Yazdığınızdan Emin Olun

Evinizin konum bilgisi, iç ve dış özellikleri ile muhiti hakkında detaylar verin ve manzara ayrıntıları konusunda açıklayıcı olun. Evinizle ilgili ne kadar fazla bilgi bulunursa aday alıcı sayısı o kadar çoğalacaktır.

 

Fiyat Konusunda Gerçekçi Olun

Ev fiyatları metrekare üzerinden birçok parametreye göre belirlenmektedir. Muhitin metrekare birim fiyatı konusunda araştırma yapıp benzer ev ilanlarını inceleyebilirsiniz. Böylece satış fiyatınızı daha gerçekçi belirleyerek potansiyel alıcı sayınızı arttırabilirsiniz.

 

Satış Esnasıyla İlgili Öneriler

Eviniz ilgi çekmeye başladı ve alıcılarla görüşme aşamasına geldiniz. Aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz, satış işlemini hızlandıracaktır.

 

Evinizi Havadar Tutun

Eviniz yeni boyanmış ya da uzun süredir boş duruyor olabilir. Bu tür durumlarda evinizde nahoş kokular oluşabilir. Potansiyel alıcılar için bu negatif bir durumdur. Bunun önüne geçmek için evinizi düzenli olarak havalandırmalısınız.

 

Aydınlatma ve İç Dekorasyon Konusuna Dikkat Edin

Düzgün aydınlatılmayan ve kötü görünen iç dekorasyon, olumsuz özellikler arasında yer alan durumlardır. Ev satın almayı düşünenler, konutu gezerken aynı zamanda buradaki gelecekleri hakkında hayal kurarlar. Aydınlatma ve iç dekorasyon ne kadar çekiciyse gelecekle ilgili düşünceleri de o kadar olumlu olur.

 

Alıcılara Evi Detaylı Bir Şekilde Anlatın

İlanda bilgileri detaylı bir şekilde vermiş olabilirsiniz. Evinizi gezdirirken de aynı şekilde açıklayıcı olun. Evin her detayından bahsedin ve potansiyel alıcılara evin onlara sağlayacağı avantajları ifade edin.

 

İkramlar Hazırlayın

İkramda bulunmak her zaman iyidir. Evinizi gezdirirken potansiyel alıcılara ikram edeceğiniz içecek ya da kurabiye benzeri tatlılar, alıcılar üzerinde pozitif bir etki bırakır. Karar verme sürecinde, yapmış olduğunuz küçük bir ikram sizi ön plana çıkarabilir.

Compare listings

Karşılaştırmak